Dorota Masłowska Córka – Urodziła się 3 lipca 1983 roku w Wejherowie. Jeszcze jako uczennica IV klasy Liceum im. „Sobieskiego” napisała „pierwszą polską książkę dresową” „Wojna polsko-ruska pod biało-czerwoną flagą”. Książka wywołała wielką dyskusję, ale dzięki znakomitym recenzjom do końca 2002 roku sprzedała się w 50 000 egzemplarzy. Została przetłumaczona na wiele języków: francuski, włoski, niemiecki, angielski, hiszpański, czeski, węgierski, rosyjski, holenderski i słowacki.
W 2005 roku ukazała się druga powieść pisarza – „Pew Queen”, zachowana w stylu hip-hopowej piosenki. Podobnie jak w przypadku pierwszej powieści, „Paw królowej” przedstawia krytyczny obraz współczesnej polskiej rzeczywistości. Powieść otrzymała Nagrodę Nike w 2006 roku. W tym samym roku Dorota Masłowska napisała swój pierwszy dramat Dwóch biednych Rumunów mówiących po polsku. Pisała także artykuły do „Przekroju” i recenzje książek do „Wysokich Obcasów”. W 2008 roku ukazał się drugi dramat pisarza „Między nami jest miło”.
W 2009 roku Masłowska wyjechała na roczne stypendium DAAD do Berlina, gdzie miał premierę film “Wojna polsko-rosyjska” z udziałem m.in. Borysa Szyca, Romy Gąsiorowskiej i Soni Bohosiewicz.Dorota Masłowska ujawniła córkę! Po raz pierwszy w salonach! Dorota Masłowska to nie tylko znana i ceniona pisarka, ale także wokalistka.
Dorota Masłowska, laureatka literackiej nagrody Nike, wystawiła swoje dziecko. Jest dość podobna do swojej matki. Podobny kolor włosów, ten sam kształt twarzy. Dziewczyna jest już w wieku szkolnym. Ciekawe, czy pójdzie w ślady matki. Dorota zasłynęła książką „Wojna polsko-ruska”, którą szybko doczekała się ekranizacji. Główną rolę zagrał Borys Szyc. Po kilku latach Masłowska zgodziła się nakręcić teledysk ze słynną modelką Anją Rubik.
Widać, że dziewczyna była nieco zawstydzona obecnością fotoreporterów. Szła po czerwonym dywanie ze spuszczoną głową. Czy wierzysz, że mama nauczy ją większej pewności siebie? Umawiam się z kilkoma kobietami. To starsza Ukrainka z dorosłą córką. Córka rozmawia przez telefon zduszonym szeptem, jakby to były resztki jej głosu, który bardzo potrzebuje zachować, bo jest dopiero na dole i nie wie, kiedy będzie mogła kupić znów pełnym głosem.
Dorota Masowska to nie tylko znana pisarka; po raz pierwszy na salony przyprowadziła też swoją córkę Malinę.
jadę pociągiem. Jest późno i cicho, ekrany polregio wykrzykują unijne cukierki, zdjęcia z drona słonecznego sponsorowane przez urzędy marszałkowskie. Za oknami leży łódzki garb, ciemny, chłodny, niesponsorowany. Umawiam się z kilkoma kobietami. To starsza Ukrainka z dorosłą córką. Córka rozmawia przez telefon zduszonym szeptem, jakby to były resztki jej głosu, który bardzo potrzebuje zachować, bo jest dopiero na dole i nie wie, kiedy będzie mogła kupić znów pełnym głosem.Matka, odwracając się do okna, płacze cicho i bez spazmów. To tylko ciężkie łzy cieknące spod perłowych powiek, które delikatnie wyłapuje zwiniętą w rulon chusteczką. Pozbawione ścian, draperii, firanek, przegród, zmuszone są przeżywać katastrofę na otwartej przestrzeni.
Dorota Masłowska w wieku dziewiętnastu lat, zamiast przygotowywać się do matury, napisała swoją pierwszą książkę zatytułowaną Wojna polsko-ruska pod biało-czerwonym sztandarem.Wojna polsko-ruska pod biało-czerwoną flagą (Schneeweiß und Russenrot) otrzymała w Niemczech nagrodę „Der Deutsche Jugendliteraturpreis” w dziedzinie literatury dla młodzieży. 1 października 2006 roku Dorota Masłowska została uhonorowana nagrodą NIKE 2006 za powieść Paw Królowej.
Po maturze rozpoczęła studia na Uniwersytecie Gdańskim, koncentrując się na psychologii. Po pół roku przeniosła się jednak do Warszawy, gdzie studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim.„Wojna polsko-ruska pod biało-czerwonym sztandarem” ukazywała się m.in. we Francji pod tytułem „Polococtail Party”, we Włoszech „Weź wszystko”, w Niemczech, w Czechach „Czerwono-białe”, w Holandii i Węgry.
Opublikowała recenzje książek dla Wysokich Obcasów.Jej debiutancka książka Wojna polsko-ruska pod biało-czerwonym sztandarem została okrzyknięta bestsellerem. W 2014 roku pod pseudonimem Mister D. wydała album „Society is straszny”. Krzysztof Ostrowski – artysta, grafik, wokalista zespołu Cool Kids Of Death ozdobił “Wojnę” swoimi ilustracjami. W 2004 roku ze związku z poetą i malarzem Kazimierzem Malinowskim urodziła się jej córka Malina.
Była nominowana do nagrody Pegaza w kategorii „Literatura” za powieść „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”. Była nominowana do Nagrody Nike 2002 za powieść „Wojna polsko-ruska pod biało-czerwonym sztandarem”. Zdobyła nagrodę „Złotego Pióra Sopotu”. Otrzymała nagrodę miesięcznika „Twój Styl” w konkursie „Dzienniki Polek”. Laureatka Paszportu Polityki za 2002 rok, wyróżnienia w konkursach: miesięcznika Mój Styl – Pamiętniki Polek i Złote Pióro Sopotu,
Anja Rubik #sexedpl: Dorota Masłowska: Mówię mojej córce, że pozafizyczne elementy seksu też są ważne. Wrażliwość się opłaca. Akcja Anji Rubik, grupy Dziewuchy Dziewuchom i „Wysokich Obcasów” nabiera tempa. Od początku kampanii wyemitowano już dziewięć filmów. Wszystkie wyreżyserowała Anja Rubik, wynalazczyni #sexedpl. Zachęcała do współpracy znane osoby, które zajmują się edukacją seksualną.
W pierwszym odcinku Maciej Stuhr opowiadał o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie, w kolejnym Maffashion demonstrował dostępną antykoncepcję, Monika Brodka podkreślała potrzebę świadomej zgody. Małgorzata Szumowska wyjaśniła fakty zawarte w podręczniku wychowania do życia w rodzinie, Magdalena Cielecka zachęciła do wykonania testu na obecność wirusa HIV, a Mary Komasa do wizyty u ginekologa. Robert Biedroń zadeklarował, że gej jest akceptowalny – powiedział po raz pierwszy Mateusz Banasiuk. Sebastian Fabjański kładł nacisk na szczerość w seksie.