Ewa Dąbrowska Wikipedia – Ewa Dbrowska jest doktorem nauk humanistycznych. w farmakologii. Za jej rozgłos w dużej mierze odpowiada post sprzątający, zwany też postem Dbrowskiej lub postem owocowo-warzywnym. Ostatnio krążyły błędne informacje, jakoby dr Ewa Dbrowska zmarła. Próbujemy ustalić źródło tych plotek. Dalsze istnienie Ewy Dbrowskiej jest również natychmiast weryfikowane, ale ona nadal unika światła reflektorów.
Wikipedia ma reputację tego, że szybko potwierdza prawdziwość wiadomości o śmierci znanej osoby. Przyjrzeliśmy się reakcjom autorów encyklopedii na sfabrykowaną śmierć lekarza. Ewa Dbrowska, jak się wydaje, nie jest nigdzie wymieniona w Wikipedii. Doktor prowadzi własną stronę internetową, ale brakuje na niej jakiejkolwiek obszernej biografii. Kiedy pogłoski o śmierci celebryty rozprzestrzeniają się w Internecie, niewielu komentatorów zada sobie trud sprawdzenia innych źródeł w celu potwierdzenia.
Eksperci medialni uwarunkowali opinię publiczną, aby wierzyła, że my i nie tylko my, ale także Francuzi czy Amerykanie damy się nabrać na każdą spektakularną plotkę.Im mniej prawdopodobne jest jakieś stwierdzenie jak fakt, że Ewa Dbrowska nie żyje tym więcej osób zaczyna je powtarzać i wierzyć, że to prawda. Niewiele osób zdawało się być zaniepokojonych stanem dr Ewy D. Browskiej w tych okolicznościach.
Jeden z użytkowników portalu społecznościowego zazwyczaj jako pierwszy zgłasza śmierć. Na pytanie, czy dr Ewa Dbrowska wciąż żyje, niektóre strony internetowe po prostu stwierdzają, że „Ewa Dbrowska nie żyje”, podczas gdy inne zawierają link do bardziej szczegółowego artykułu. Ten rodzaj fałszywych informacji zwykle koncentruje się wokół tragicznych wydarzeń, takich jak wypadki i zgony.
Czasami od pojawienia się plotki do momentu, w którym wiele źródeł potwierdza jego śmierć, upływa wiele godzin. Czasami przyjaciele i rodzina danej osoby muszą interweniować w mediach społecznościowych, gdy plotka staje się zbyt niebezpieczna, aby ją zignorować.Na szczęście media głównego nurtu (serwisy informacyjne i gazety) rzadko są zaangażowane. Wikipedia aktualizuje stronę danej osoby, jeśli zostanie potwierdzona jej śmierć, w tym szczegóły dotyczące daty i przyczyny śmierci.
Ponieważ dr Ewa Dbrowska woli trzymać się z dala od światła reflektorów, jej dalsze istnienie zostało zakwestionowane. Jej synowa, która jest też zwolenniczką detoksykacji organizmu dietami roślinnymi, od czasu do czasu udziela wywiadów. W ostatnich latach dr Dbrowska znacznie mniej angażuje się w swoją dziedzinę. Żaden z udzielonych przez nią wywiadów nie pochodzi z ostatniego czasu; wszystkie pochodzą sprzed dziesięcioleci. Jej działania są czasami postrzegane jako wątpliwe.
Wcześniej w artykule wspomnieliśmy, że sprawdziliśmy też w Wikipedii, czy dr Ewa Dbrowska jeszcze żyje. Datę śmierci danej osoby można zweryfikować na Wikipedii. Treść tej bezpłatnej encyklopedii wiedzy jest całkowicie wiarygodna, mimo że została opracowana przy pomocy wolontariuszy. Wynika to z faktu, że przechodzą one szeroko zakrojone kontrole przez oficjalnie usankcjonowanych redaktorów.
W kompendium nie ma wpisu dedykowanego dr Ewie Dbrowskiej. Być może dzieje się tak dlatego, że potwierdzenie prawdziwości twierdzeń wpisu byłoby pracochłonne. Na jej własnej stronie internetowej nie znajdziesz zbyt wiele biografii dr Dbrowskiej. Kilka lat temu głos dr Dbrowskiej dał się słyszeć wyraźniej, gdy jej zagorzałą fanką została m.in. Karolina Szostak. Wiele kobiet, zainspirowanych jej przemianą, podjęło taką samą decyzję jak dziennikarka i zaczęło biec na najwyższych obrotach. To znaczy, kto dokładnie jest odpowiedzialny?
Jak dr Dbrowska zachowuje się w swoim czasie prywatnym? Zastanawiałem się, jak się z nią sprawy mają. Ewa Dbrowska jest wieloletnim pracownikiem Akademii Medycznej w Gdańsku, gdzie do 1999 roku pełniła funkcję adiunkta w Klinice Chorób Wewnętrznych. Powszechnie uważana jest za pionierkę w dziedzinie żywienia roślinnego. Był czas, kiedy praktykowała medycynę, wygłaszała wykłady i prowadziła badania. Ukończyła studia z immunologii i dzięki swoim wysiłkom uzyskała tytuł doktora medycyny w 1978 roku. W latach 90.
zaczął badać wpływ diety bogatej w warzywa i owoce jako środka uzupełniającego medycynę konwencjonalną. Początkowo plan diety przewidywał tylko startą marchewkę. Był rok 1985. Kiedy zaproponowałem pacjentowi post wodny, zareagował lepiej, niż mogłem się spodziewać. Wystarczyło kilka dni, aby pacjent poczuł się lepiej po pierwszym doświadczeniu bólu serca, obrzęku i wysokiego ciśnienia krwi. Dziesięć dni szybko w wodzie, zaczęliśmy dawać mu startą marchewkę.
Mimo że surowa dieta sałatkowa miała takie same właściwości lecznicze jak post wodny, pacjent nie odczuwał już głodu. Zdaniem dr Ewy Dbrowskiej w rozmowie z Denon.pl “to był początek diety wegetariańskiej”.Dr Dbrowska opowiadała w wywiadach, że po zaleceniu pacjentom postu widziała nie tylko ustąpienie jednego stanu, ale i nawrót kilku innych. Jej kolejna książka, Przywracanie zdrowia za pomocą odżywiania, wydana w 1994 roku, szczegółowo opisuje jej wysiłki i ich późniejsze skutki