Grabowski Andrzej Nie Żyje – Rola Ferdka Kiepskiego w “Kwiecieniu według Kiepskich” przyniosła Andrzejowi Grabowskiemu sławę aktorską. Oprócz pracy aktorskiej wystąpił także w kilkunastu dubbingach i wydał trzy albumy. Występował w produkcjach Teatru Telewizji i Teatru 6 Piętro oraz krakowskiego Teatru im. Juliusza Sowackiego. Jest także ulubieńcem fanów w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie zasiada jako juror w programie. “Noc z gwiazdami” Taniec z Gwiazdami”.
Andrzej Grabowski uczęszczał do krakowskiej PWST, a jako aktor zadebiutował w 1972 roku w serialu “Odloty, powroty”. Po szkole poszedł do pracy w teatrach i kabaretach. Ferdek Kiepski w programie telewizyjnym „Świat według Kiepskiego”, wyemitowanym w 1999 roku, stał się powszechnie znany. W rezultacie stał się powszechnie znany w całym kraju i wkrótce zaczął być bardzo poszukiwany przez hollywoodzkie studia, które chciały go obsadzić Od tego czasu Andrzej Grabowski zagrał w takich produkcjach jak.
„Dzień świra”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Pitbull”, „Pokaż kochanie, co jest w środku”, „Mayday”. Andrzej Grabowski nie tylko zapadający w pamięć aktor, ale także znany aktor dubbingowy.role w wielu różnych programach telewizyjnych i filmach, a także dubbing do filmów animowanych i nieanimowanych.aktor głosowy Alastora „Szalonookiego” Moody’ego w filmach o Harrym Potterze; rola Hand w “Dniu świra” ; rola Romana Kiliskiego w “Karierze Niko Dyzmy” ; rola Mańka Koseli w “Zróbmy sobie wnuka” ; rola Rutta w “Bracie Miśku” ; rola Andrzeja “Zoto .
– jako polskiego aktora głosowego Nathaniela w “Zaczarowanej” ; – jako polskiego aktora głosowego Mi Tuli w “Toy Story 3” ; – jako polskiego aktora głosowego Olgierda Kaczmarczyka w “Pierwsza miłość” ; – jako prezes w “Spoor” ; – jako prokurator Wako w “Ach, śpij, kochanie”; – jako Czarek w “. – jako polski aktor głosowy Nathaniela w filmie “Zaczarowana” ; – jako polski aktor głosowy Mi’ Tuli w “Toy Story 3” ; – jako polski aktor głosowy Olgierda Kaczmarczyka w “Pierwszej miłości”; – jako prezes w “Spoor” ; – jako prokurator Wako w “Ach, śpij kochanie”; – jako Czarek w .
– w roli Prezydenta w filmie “Spoor” z 2016 roku; – jako prokurator Wako w filmie “Och, śpij, kochanie” z 2017 roku; – jako Czarek w “Listach do M. 3” z 2017 roku; – jako Wujek Mariusz w “Narzeczeniach na narzeczeniach” z 2018 roku; – jako prezydent w “Polityce” 2019; – jako Marek . Prezydent w “Spoor” ; Prokurator Wako w „Och, śpij, kochanie” ; Czarek w “Listach do M. 3” ; Wujek Mariusz w “Narzeczeniu na narzeczeniu”; Prezydent w „Polityce” ; Marek Olszaski w “Zakochanych kochankach” Według Andrzeja Grabowskiego, głównym problemem jest odległość.
Mądrość to coś, co przychodzi z wiekiem, doświadczeniem i — to może zabrzmieć okropnie — pewnymi osiągnięciami, które czasem się udaje, lub porażkami. Może się to zdarzyć wcześniej lub później u różnych osób, w zależności od ich unikalnych cech. Aktor Ferdek Kiepski Andrzej Grabowski zdradził, że o śmierci Kotysa dowiedział się na planie. – Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się o śmierci Darka Gnatowskiego; dzisiaj dowiedzieliśmy się o Ryśku Kotysie; i kiedyś dowiedzieliśmy się o odejściu mojej babci Krysi Feldman.
Oznacza to, że będziemy go słyszeć znacznie częściej. Obiecał mroczny serial, obejmujący nie tylko „Świat według Kiepskich”, ale cały glob.Kontynuował, że te 150 części filmowych nie pojawiło się po prostu znikąd; Rysiek to legendarny człowiek i aktor. – Ponadto fakt, że był w stanie zaimponować publiczności, grając takiego złoczyńcę jak Padzioch, wiele mówi o jego wielkości, talencie i zdolnościach adaptacyjnych.Proszę przyjąć moje najgłębsze przeprosiny.
Co jeszcze mogę powiedzieć?Grabowski zauważył, że do pewnego momentu Kotys wyglądał jak okaz zdrowia. To, że Rysiek ma 85 lat, to rewelacja, która wyszła na jaw dopiero w ciągu ostatnich trzech lat. Wszystko w nim krzyczało „silny, zdrowy człowiek i aktor” – wyglądał spektakularnie, poruszał się rewelacyjnie, miał rewelacyjną psychikę.Psotna strona osobowości Ryśka była naturalnym następstwem jego inteligencji i dowcipu.
Problem w tym, jak wspomina Grabowski, że nie był paskudny w sensie celowego obrażania ludzi; raczej wykorzystywał okazje, by powiedzieć coś złośliwego lub dowcipnego. Powiedział, że na określenie Kotysa użyto słowa „cichy”.Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie w 1953 roku zadebiutował na scenie kieleckiego Teatru im. Stefana Eromskiego. W ciągu następnych lat występował w różnorodnych produkcjach teatralnych.
W ciągu swojej 65-letniej kariery wystąpił w ponad 40 programach telewizyjnych i 150 filmach. Jego przełomowa rola nastąpiła w 1999 roku, kiedy zagrał Mariana Padziocha w serialu Polsatu “Świat dla Kiepskich”, grając sąsiada Ferdynanda Kiepskiego.W 1954 zadebiutował w kinie u boku Andrzeja Wajdy w Pokoleniu. w „Rękopisie znalezionym w Saragossie” i „Lalce” Wojciecha Hasa, „Skoku” Kazimierza Kutza, „Na własną rękę” Sylwestra Chęcińskiego, „Wodzireju” Feliksa Falka.
„Pokoju z Widok na morze” Janusza Zaorskiego, „Vabank”, „Vabank II, czyli riposta” i „Kingsajzie” Juliusza Machulskiego. W „Konsulu” Mirosława Borka, „Erratum” Marka Lechkiego i „Bogach” Łukasza Pałkowskiego zagrali odpowiednio sekretarz PZPR, ojciec i członek rady etyki lekarskiej.Aktor miał poważny atak zapalenia płuc w 2018 roku, po którym nigdy w pełni nie wyzdrowiał. Ostatnio, ze względu na podeszły wiek i zły stan zdrowia, aktor zrezygnował z występów teatralnych i filmowych, ale nadal występował w serialu “Świat według Kiepskiego”.