Magda Kubicka Wiek – Występ Kasi Piaseckiej, który słyszałem lub oglądałem w Legionowie, zainspirował mnie do spróbowania. Po raz pierwszy poważnie rozważałem możliwość samodzielnego występu. Wśród wielu jej dokonań wyróżnia się rola Magdy Kubickiej w Fakapie. Magda Kubicka urodziła się w Polsce w dn. W 2023 roku Magda Kubicka skończy N/A lat.
Od dawna miałam świadomość, że chcę działać na scenie, czyli w obszarze komedii, dostępnej dla jak najszerszej publiczności. To, czego naprawdę potrzebuję, to formularz, a nie mogłem go znaleźć. Przedstawiono dramat, kabaret studencki i komedię improwizowaną. Jednak dopiero gdy wystąpiłem solo, odkryłem, że ten tryb jest najbardziej autentyczny dla tego, kim jestem.
Magda Kubicka od dziecka miała słabość do teatru. Brała udział w szkolnych przedstawieniach, komponując nawet własne scenariusze i reżyserując własne przedstawienia. Wbrew swojej woli poszła na studia prawnicze do Krakowa, co skłoniło ją do otwarcia tam kabaretu. Na początku 2014 roku założyła studencki kolektyw Kabaret Nomen Omen. Po roku ewolucji grupa stała się jednym z nielicznych kobiecych duetów komediowych w Polsce.
Wtedy też Nomen Omen zaczął występować w całej Polsce i zdobywać uznanie krytyki na konkursach kabaretowych. Aby promować swoją ogólnokrajową trasę koncertową kobiecych kabaretów, dziewczyny prowadziły własny program radiowy na FunRadio.Fm. Przełom Magdy Kubickiej nastąpił, gdy rywalizowała w programie Mam Talent TVN i dotarła aż do półfinału.
Pięć minut materiału na papierze i trochę czasu spędzonego w samochodzie na zwiedzaniu otwartych mikrofonów to początki. Alternatywa jest niemożliwa. Zapytania chętnych początkujących, którzy chcą wiedzieć takie rzeczy jak “Ile można na tym zarobić?” i “Mam już godzinę materiału, gdzie sprzedajecie bilety?” rozśmiesz mnie. Ktoś inny mógłby mieć lepszy start, ale mój był dość typowy.
Pokazy się poprawiły, potem pogorszyły, aż w końcu się ustabilizowały i wreszcie zacząłem rozumieć, co się dzieje. Jednocześnie materiał ewoluował i rozciągał się. Na początku uczysz się metodą prób i błędów, obserwując i ucząc się od bardziej doświadczonych współpracowników. Moi najlepsi przyjaciele, rodzina i chłopak wspierają mnie bez względu na to, przez co przechodzę.
Moja mama była jedną z kilku osób, które mnie wspierały. Kiedy powiedziałem jej, że odchodzę z prawa, aby zająć się stand-upem, początkowo się wahała. Wkrótce zaczęły pojawiać się pytania. Moja mama najpierw chciała, żebym dokończył tekst, żeby mogła go zamieścić w gazecie, ale kiedy zobaczyła, jak występuję, zdała sobie sprawę, jak dobrze się bawię i ile to dla mnie znaczy.
Czy stand-up jest tym, czym zarabiasz na życie? Ku mojej uldze, tak. Zanim zająłem się stand-upem, spędziłem cztery lata w szkole, a pierwsze dwa lata po studiach pracowałem jako operator infolinii bankowej. Pozwoliło mi to na elastyczność w uczestniczeniu we wszystkich okazjach, w których zostałem zaproszony do występu, bez martwienia się o zmianę harmonogramu.
Czy wahałeś się przed wejściem na tak tradycyjnie zdominowaną przez mężczyzn dziedzinę? Nie uważałem się za „w branży”, kiedy po raz pierwszy zacząłem występować jako stand-up. W każdym razie takich pomysłów nie było. Cóż, zauważyłem to na imprezach, na których dominowali mężczyźni, a kobiety były rzadkością, ale nie robiło to żadnej różnicy. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że żaden z facetów z ekipy scenicznej nigdy wcześniej nie kręcił nosem na dziewczynę.
Na początek wszystko, co chciałem zrobić, to wystąpić i podzielić się dziwnymi opowieściami, które krążyły w mojej głowie. Ponieważ w rzeczywistości bycie kobietą w stand-upie jest trudne. Jesteśmy więc kurczącą się mniejszością. Reklama — Chociaż słynne już hasło „do bigosu” jest szkodliwe, zyskało rozgłos i jest już rozpoznawane przez tłumy. Upowszechnił się stereotyp, że kobiety są najmniej zabawnymi członkami pary.
Na co dzień pracowała na infolinii banku i jak wspomina, jej grafik był na tyle elastyczny, że mogła godzić pracę zawodową z zajęciami scenicznymi. Dlatego będziemy mieć jedną wadę, gdy podniesie się kurtyna. To na nas spoczywa obowiązek ustalenia, że jesteśmy godni uwagi. Dla chłopaków wynik jest pusty. Najfajniejszy koleś, jaki kiedykolwiek wyszedł na scenę. W 2016 roku kobieta zdecydowała, że stand-up będzie dla niej idealnym ujściem, a nie kabaret, i na tym skoncentruje swoje wysiłki.
Oczywiście nie mam na myśli znanych komików, do których publiczność przyzwyczaiła się. Odnoszę się do sytuacji, w której pan Kowalski trafił na pozorowany występ lub wieczór z otwartym mikrofonem. Prawie sześć lat temu Magda Kubicka zaczęła występować w stand-upie. W świat kabaretu wkroczyła współzałożycielką zespołu Kabaret Nomen Omen, który z czasem przekształcił się w kobiecy duet z nią i Karoliną Buszczak.
W 2016 roku zaczęła interesować się stand-upem i zaczęła doskonalić to rzemiosło. Ciężko pracowała i to się opłaciło: jest finalistką festiwalu komediowego PaKa 2018 w Krakowie i festiwalu Fama 2019 we Wrocławiu. W swojej karierze wystąpiła w kilku programach telewizyjnych, w tym w programach Comedy Central i TVP2.Komik Magda Kubicka pomogła założyć Kabaret Nomen Omen.
Dopiero dwa lata później znalazła się w finale największych festiwali komediowych, takich jak Fama we Wrocławiu czy PaKi w Krakowie. Zajęła I miejsce na największej imprezie SZPAK-u, odbywającej się w Szczecinie. Ponad 56 000 osób subskrybuje kanał Kubickiej na YouTube. Jej najpopularniejszy film, który opowiada o jej szalonych wrażeniach z jazdy, obejrzało około miliona osób. Obecnie jest jedną z najbardziej znanych polskich komików stand-up dzięki pracy z programem „Love me Tinder”.